2017 Ford Fiesta Özellikleri Nelerdir? Nasıl Bir Araçtır?

BURADASIN
Ford

2017 Model Ford Fiesta Özellikleri ve Değişimler

1976 yılından beri üretimi devam eden Ford Fiesta aracı B segmentinin şampiyonu olarak piyasada ne denli güçlü bir yere sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. Yüksek satış grafiği ve müşteri memnuniyeti ile Ford markasının yüzü olmayı başaran aracın Avrupa’da en çok satan 3. araç olduğunu söylemekte fayda var. Geçtiğimiz seneye kadar 6. nesil aracı ile büyük ses getiren Ford markası bu sene yaptığı tanıtım toplantısında 7. Nesil ford fiesta araçların yakın zamanda satışa sunulacağı ve geniş kapsamlı değişikliklerin olduğunu belirtti. Yeni gelen özelliklerine bakacak olursak,

İlk değişiklik far kısmında gözüküyor. Aracın burun kısmı denilen bölgede yapılan değişiklik sonucu farların daha da keskinleştirilmesi kararı alınmış. Özellikle gece vakitleri yolda giderken far lambaları çok daha seksi bir görüntü sunuyor. Tamponda da değişim yoluna giden Ford firması, rüzgar ızgaralarını değiştirmese de sis lambalarını bir kare içine aldıktan sonra etrafını krom kaplama yaparak şık bir görüntü elde etmeyi başarmış.

Jantlar kısmında değişikliğe giden firma daha kaliteli malzemeden üretilen jantları yerleştirerek aracın daha güven verici bir görüntüye kavuşmasını başarmış durumdalar. Lakin aracın en büyük değişimlerinden biri de arka farlarda gerçekleşmiş durumda.  Değişen stop lambaları sedan serisi araçlarınki ile aynı olması aracın arkadan daha geniş bir araç olduğu hissiyatını veriyor.

İÇ DİZAYN’DA MODERN ÇİZGİLER

Arabanın iç kısmına baktığımız zaman ilk göze çarpan ön konsola konulan 8 inç büyüklüğünde multimedya ekranı olmuş. Direksiyon simidini sportif arabaların genellikle kullandığı simit yapısına benzer bir yapıda tasarlayan firma, gösterge panelinde de ışık ve renklendirme konusunda değişikliklere gitmiş durumda. Araç içi ses sistemi konusunda Sony firması ile anlaşan Ford, araba içindekilere daha iyi ses kalitesini vermeyi başarmış.

Sözün özü ortaya B segmentinde kullanılacak performanslı ve kaliteli bir araç çıkmış. Türkiye’de satış fiyatı ne olur bilinmez ama sürüşünün pek keyifli olabileceğini söylemek haksızlık olmaz.

Bu Yazi Toplam da 29 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

2017 Ford Fiesta Özellikleri Nelerdir? Nasıl Bir Araçtır? Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX