Blogculuk Yaparak Nasıl Para Kazanılır? [2. Bölüm]

BURADASIN
Blog Üzerinden Para Kazanmak

Merhabalar,

Yazımızın birinci bölümünde blogculuk konusuna yüzeysel bir giriş yapmıştık. Bu bölümde ise size belirli bir seviyeye gelmiş, ziyaretçi kitlesi olan bir blogunuz varsa nasıl para kazanacağınızı anlatacağım. Yazının birinci bölümünü okumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BLOGCULUK YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

ZİYARETÇİ KİTLENİZİ BELİRLEYİN

Eğer ziyaretçisi bol bir siteniz var ise daha detaylı ziyaretçi analizi yapabilmek için çeşitli araçlar sayesinde bu verileri elde edebilirsiniz. Veri elde edebilmek için kullanabileceğiniz araçların en başında ise Google Analytics ve Yandex Metrica geliyor. Burada elde edilen veriler sayesinde sitenize gelen kişilern kadın mı erkek mi, yaş aralığı, hangi bölgeden sitenize giriş yaptığı, hangi kelimeleri aratarak geldiği detaylı bir şekilde gösterilmektedir. Elde ettiğiniz verileri güzel bir  sunum haline getirerek ziyaretçi profilinize uygun reklam verenlerle iletişime geçtikten sonra sitenize firmalardan uygun reklamlar alabilirsiniz.

TANITIM YAZISI SATARAK PARA KAZANIN

Yine üstteki bilgiler ışığında sitenize gelen ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek başka sitelerin tanıtım yazılarını alarak para kazanabilirsiniz. Tabii öncelikle tanıtım yazısı almak isteyen başka site sahipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun içinde R10, wmaraci gibi çeşitli platformları kullanabilirsiniz. Bu tür platformlardan tanıtım yazısı almak isteyen site sahipleri iletişime geçip siteleri, sizin ziyaretçi kitleniz ile eşleşiyor ise belirlediğiniz ücret karşılığında siteyi tanıtan bir yazı yazıp gelir elde edebilirsiniz.

REKLAM PARTNERİ İLE ÇALIŞIN

Ziyaretçisi yüksek olan siteler için önerilen en sorunsuz kazanç yollarından biri de Adsense  reklamlarıdır. Adsense reklamları aracılığı sayesinde sitenizde bin gösterim başına para kazanırsınız. 1000 adet reklam gösteriminde kazanacağınız para sitenize gelen ziyaretçinin profiline göre değişmektedir. Eğer site ziyaretçileri genelde ekonomi ile ilgili alanlar için interneti kullanıyorsa güzel paralar kazanıyorken, ziyaretçi profili çocuklardan oluşuyor ve oyunlar üzerine ilgiliyse kazançlar daha düşük olabilir. Lakin her ay akmasa da damlar türünden bir geliriniz olacağı kesindir.

Bu kazanç modelleri genel olarak bilinen kazanç modelleridir. Eğer bunun dışında çeşitli bir ürün üzerine yazılar yazıyorsanız ya da bir konuda eğitim makaleleri yazıyorsanız o konu ile ilgili çeşitli ürün ve kitapların satışını gerçekleştirerek satış ortaklığı modeli ile de paralar kazanabilirsiniz.

Bu Yazi Toplam da 27 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX