Blogculuk Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

BURADASIN
Blogculuk Yaparak Kazanmak

2000 yılından itibaren İnternet’in Türkiye’de gelişmesi ile beraber, web yayıncılığı üzerine iki farklı dönem yaşandı. 2000 yılı ile 2010 yılı arasında forumlar Türkiye’de aktif bir rol oynarken 2010 yılından sonra Blog yazılımlarının gelişmesi ile hem site sahiplerinin hem de ziyaretçilerin ilgi alanı oldukça değişti. Forumlar artık yerini Blog yazılımlarına bırakırken birçok kişi, kişisel bloglar açarak İnternet alemine katkıda bulundular. Böylece hem kişilerin zevkleri hem de site sahiplerinin gelir modelleri ise bu zevk değişimleri yönünde gelişti.

BLOGCULUK NEDİR?

Blogculuk kavramını verdiğimiz internet üzerinde size ait olan siteler günlük kavramının yerini karşılamaktadır. Birçok kişi açtığı kişisel bloglar sayesinde kendileri hakkında, yaşadıkları olaylar hakkında ya da meslekleri ile ilgili konuları ele alıyorlar. Ele aldıkları konular çevresinde çeşitli kitleler toplayan bu blogcular, kişisel blogları üzerinden çeşitli reklam modelleri ile hatırı sayılır paralar kazanmaktadırlar. Sizde öncelikle kendinize bir kişisel blog kurarak para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz.

BLOG NASIL AÇILIR?

Blog açmak için çeşitli yol ve yöntemler vardır. Öncelikle ücretli ve ücretsiz olacak şekilde iki çeşit blog kurma yöntemi mevcuttur. Eğer ücretli seçeneği kullanacak olursanız, bir sunucu satın alarak wordpress yazılımı kurabilirsiniz. Unutmayın paralı olan wordpress değil, ödeyeceğiniz para sunucu parasıdır. Eğer ücretsiz seçeneği seçerseniz wordpress.com ya da blogger.com üzerinden blog açabilirsiniz. Bunun yanında alternatif olarak tumblr ve medium bloglama sistemi de olsa kazanç elde edebilmek için pek uygun değildir.

BLOG KATEGORİNİZİ BELİRLEYİN

Blogunuz üzerinde ele alacağınız konu çok önemlidir. Bilmediğiniz bir konuda yazmaya kalkarsanız bu konuda kumar oynamış sayabiliriz seni. Çünkü doyurucu ve net bilgi veremeyen blog yazarlarının okunurluğu genel anlamda çok düşük olmaktadır. Bu nedenle işi bildiğiniz konularda yazmanız sizinle aynı zevklere sahip kişileri siteniz etrafında toplanmasına yardımcı olacaktır.

Bu kısımda blogculuk işine çok yüzeysel bir giriş yaptık. İkinci yazımızda ise kazanç modelleri üzerine yazı hazırlayacağız. O yazıya ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Yazi Toplam da 33 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX