Dramı Ruhunuza Kadar Hissettiren 5 Hint Filmi

BURADASIN

O içten oyunculukları ile bizi ekrana kitleyen hint filmleri bu başarısıyla yaklaşık 3 saat süren filmlerini sıkılmadan izletmeyi de başarıyor.Hatta yaklaşık 3 saat sürmesine rağmen hiç bitmesin isteyeceğiniz gerçekten muhteşem hint filmleri de mevcut. Sizlere şimdi önereceğim bu dram dolu hint filmlerini de izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz benden söylemesi artık 🙂

“Film sıralamaları İMDB puanları baz alınarak yapılmıştır.”

1.BLACK | İMDB 8.3

black filmi

Ağlatan hint filmleri deyince ilk akla gelen Black oluyor ve o kadar etkileyici bir oyunculuk,senaryo var ki mutlaka izleyip sizde bunu yaşamalısınız.Black filminde hayata küsmüş olan kör sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde değişen olağanüstü hikayesini anlatıyor.Hayata doğuştan kör ve sağır olarak başlayan Michelle’yi ailesi de istemeyerek bir akıl hastanesine yatırmayı düşünmektedir ama son kez ona yeni bir öğretmen bularak şanslarını denemek isterler.Daha sonra bu öğretmen ile başta çok sorun yaşamış olsalar da Michelle’nin herşeyini değiştirdiğini fark ederler.

2.KOŞ MİLKHA KOŞ | İMDB 8.3

koş milkha

Gerçek bir koşucunun hikayesini anlatan biyografi ve dram dolu Koş Milkha Koş filmin de,fakir bir ailenin oğlu olan Milkha’nın hayaline ulaşmak için yaşadığı zorlukları anlatıyor.Hayatını koşucu olma uğruna adayan bir adamın etkileyici hikayesi.

3.MY NAME İS KHAN | İMDB 8.1

benim adım khan film

Küçüklüğünü annesi ile beraber küçük bir şehir de geçirmiş olan Rızvan Khan Asperger sendromu hastasıdır.Annesini kaybettikten sonra kardeşinin yanına Amerika’ya giden Rızvan Khan orada aşık olduğu dul Hintli bir kadın olan Mandira ile evlenir.Daha sonra ülke de yaşanan olaylardan dolayı Mandira’nın oğlu eşi Rızvan Khan müslüman olduğu için faşist insanlar tarafından öldürülür.

4.VEER ZAARA | İMDB 7.9

Veer Zaara film

Veer Zaara yavaş ilerleyen bir film olsa da Shrauk Khan’ın duygu dolu oyunculuğuyla izlemeye değer.Büyük bir tuzak sonucu hayatını 22 yıl hapis de geçiren Veer ve ömrü boyunca onun geleceğini günü bekleyen Zaara’nın büyük aşk hikayesi.

5.FANAA | İMDB 7.2

FANAA

Kör ama çok güzel bir kız olan Zooni bir gün katıldığı turun rehberi olan Rehan’a aşık olur.Gözlerinden ameliyat olacağı günde Rehan’ı kaybeder ve artık öldüğünü düşünmektedir.Ama aradan geçen yıllar sonra bir gün Rehan karşısına yeniden çıkacaktır.

Biraz da heyecan ve fantastik dolu filmler arayanlar için Efsane Olmuş Seri Süper Kahraman Filmleri Listemize bir göz atın. 🙂

Bu Yazi Toplam da 1.472 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Dramı Ruhunuza Kadar Hissettiren 5 Hint Filmi Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX