Ekomini Nasıl Açılır?

BURADASIN
Ekomini Nasıl Açılır

EKOMİNİ NEDİR?

Anadolu Holding bünyesinde bulunan 2012 yılında hayata geçirilmiş bir iş modelidir. Zincir olan büyük süper marketler yerine zincir olacak şekilde küçük büfe ve marketlerden oluşması nedeni ile çok daha küçük miktarlarda kurulabilen market ve büfe bayiliği işlemidir.

Bakkal veya mahalle marketi kurmak şu dönemlerde oldukça karlı işler arasında gösteriliyor. Ortalama bir marketin aylık kazancı 3 ile 5 bin Türk lirası arasında değişmektedir. Hele ki buna bir marka ve kurumsal kimlik kazandırıldığı zaman kazanç daha da fazla artmaktadır.

NORMAL MARKET YERİNE NEDEN EKOMİNİ AÇMALISINIZ?

Ekomini açmanın size avantajları, dezavantajlarına göre oldukça fazladır. Eğer ekomini şubesi olabilirseniz ilk önce bilmeniz gereken, o dükkânın patronu sizsiniz ve tüm sorumluluk size ait. Ekomini kurulum sözleşmesine göre dükkanınız en az 30 m2 ile 120 m2 arasında olacağından size yetecek kadar geliri olan bir marketin sahibi olmak bir hayal değil. Siz aslında bu dükkânı açarken sadece dükkân içinde satılacak olan malzemelerin parasını veriyorsunuz. Çünkü kabul edilen dükkân için şirket yetkilileri tabelasından, rafına, dolabından, tasarımına kadar her bir ayrıntıyı kendileri hazırlıyorlar. Ayrıca 6 ay boyunca kiranızı sizin yerinize ödemeleri de sizin yatırdığınız parayı amorti etmenizde yardımcı oluyor.

EKOMİNİ AÇMANIN ŞARTLARI NELERDİR?

Eğer ekomini açmak ve sizde market sektörüne girmek istiyorsanız en az 30 ile 40 bin Türk Lirası arası bir nakit sermayenizin olması gerekmektedir. Paranız olduktan sonra marketi açacağınız yeri bulmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra bayilik başvurusu yapıyorsunuz. Gelen şirket yöneticileri açılacak olan marketin konumunu ve yapı işletme belgelerini inceledikten sonra onay verirlerse eğer vergi numaralarınız dahil işlemleriniz gerçekleştiriliyor. Ardından 1 günlük çalışma ile marketiniz kurulmuş oluyor. Tabii sizin de ekomini şubesi olabilmeniz için sizden istenen özellikler arasında

  • Girişimci bir ruha sahip olmanız,
  • Ticarete yatkınlığınız varsa,
  • Temel seviyede bilgisayar kullanım bilgisine sahipseniz,
  • Haftanın 7 günü boyunca gece 00:00’a kadar işletebilirim

Diyorsanız tüm şartları sağlamışsınız demektir.

Bu Yazi Toplam da 61 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX