Elektronik Sigara Nedir?

BURADASIN

ELEKTRONİK SİGARA

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın her alanına girmiş durumda. Aynı durum, sigara alışkanlığı içinde geçerli bir durum halini aldı. Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen ya da sigara içerisinde daha çok zararlı madde bulunmasından dolayı birçok kişi elektronik sigara denilen cihazları kullanmaktadır. İçindeki maddelerin yapısı itibari ile daha az zararlı madde bulunduran bu elektronik sigaralar aynı zamanda dumanı bol olmasından dolayı da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Elektronik Sigara Nedir

Elektronik Sigara Nedir

ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik sigara pil ile çalışır. 5 parçadan oluşan bu cihazın en uç kısmında pil haznesi bulunur. Cihazın içinde ise likit bulunur. Pil enerji üretip içerideki likit sıvıyı ısıtır. Likit ise asıl madde kaynağı olan kartuşu kullanarak buharlaştırma işlemini gerçekleştirir. Bu cihaza bir nevi nargile diyebiliriz. Nargileden farkı ise hem daha küçük olması, hem de nargilede ısı kaynağı olarak köz kullanılmasıdır. Elektronik sigaralarda ise ısı kaynağı pilidir. Pillerin güç kaynağı ise 3.3 ile 6 volt arasına değişmektedir. Bu volt değişimi ise cihazın kalitesinde ayrıştırıcı bir etken özelliğine sahiptir.

Elektronik sigaranın diğer çalışan aksanları ise Atomizer ve Kartuş’tur. Atomizer yapısına baktığımız zaman, pil enerji üretir. Atomizer bu enerjiyi kullanarak likit yapısını ısıtır. Isınan likit ise buharlaştırma işlemini gerçekleştirir. Elektronik sigaralarda genel olarak, 2.0 – 2.4 ohm arası bir direnç yapısına sahip akım türü kullanılır. Kartuş, ise Atomizer ile bağlantılı olan bir yapıdır. Elektronik sigaraların çoğunda Ego serisi kartuş kullanılır. Bu serisinin Ego T, Ego C gibi çeşitli varyasyonları bulunmaktadır. Şimdi bu varyasyonlar arasındaki tek fark ise, Ego T sürümü Atomizer ile bağlantılıdır. O yüzden herhangi bir bozulma ve problem durumunda hem kartuş hem de Atomizer değişir. Lakin Ego C serisinde parçalar ayrı ayrıdır. O yüzden kartuş bozulduğu zaman sadece kartuş değişir. Ya da Atomizer yapısında bir sıkıntı meydana gelirse o zaman Atomizer yapısı değişir. Kısacası Ego C serisine sahip olan elektronik sigara cihazları daha kalitelidir diyebiliriz.

Bu Yazi Toplam da 28 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX