Eskişehir’de Gece Hayatı

BURADASIN
Eskişehirde Gece Hayatı

Gece hayatı denilince, insanımızın aklına çoğunlukla Ankara dışında İstanbul’dan başlayıp ege sahillerini takip eden devamında Akdeniz ile devam eden sahil kentlerinde bulunan gece hayatı görüntüleri gelmektedir. Tabii bu çok büyük oranda doğru olsa dahi, Anadolu’nun ortasında kalmış, lakin Anadolu’dan çok farklı görüntüler sergileyebilen öğrenci şehri Eskişehir unutulmamalıdır. Eskişehir gençliğin cumhuriyeti olarak nitelendirilse de hangi yaş grubundan olursanız olun gece hayatını çok yoğun ve eğlenceli yaşayabilmeniz için her türlü imkan ve kolaylığı sağlamış durumdalar.

ESKİŞEHİR’DE GECE HAYATI NASIL OLMALIDIR?

Eskişehir’de yaşıyorsanız ve gece hayatını aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız, öncelikle bütçenize uygun bir mekan bulabileceğinizden emin olmalısınız. Genel olarak öğrencilerin sorduğu bu soruları cevaplarken öğrencilere tavsiye edilen, akşam üstü, arkadaş grubu ile porsuk çayı kenarında adalar mevkisinde bulunan cafelerin birinde bir iki saat zaman geçirdikten sonra bir üst caddede bulunan Barlar Sokağı olarak bilinen pubların ve meyhanelerin olduğu sokakta gece 12 – 1 arasına kadar içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Saat gece 12 – 1 arası olduğu zaman ise yine barlar sokağına 150 metre uzaklıkta İsmet İnönü caddesinde 222 Park, Mood, Spr tarzı mekanlarda club eğlencesi yaşayabilirsiniz.

Tabii ki eğlence mekanları bu kadar ile sınırlı olmayıp şehrin dört bir tarafına dağılmış mekanlar olsa da genel olarak bu bölge üzerinde toplanan mekanlarda her hafta ünlü sanatçılar ve internet fenomenleri sahne alarak eskişehirliler için güzel bir gece yaşatmaya çalışıyorlar. Osmangazi üniversitesi civarları ile Ankara yolu üzerinde bulunan çeşitli yerel kültürel mekanlarda zevkinize göre tercih seçeneği olabilir. Yalnız Ankara Oyunları tarzı eğlenceleri pek sevmiyorsanız buralar size pek hitap etmeyebilir.

Şehirde bulunan bazı hotellerin düzenlediği gece etkinliklerine katılarak eğlenceyi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Otellerin düzenlediği gece etkinlikleri daha kapsamlı olup, müşteriye paket seçenekler halinde sunuluyor. Oturacağınız masadan, masaya gelecek ikramlara kadar farklı fiyat ve seçenekleri ile sunulduğundan bunlarda güzel alternatifler olabilir. Tabii ki yine de bizim favorimiz Barlar Sokağı içerisinde bulunan mekanlarda halk arasında cila işlemi yapıldıktan sonra İsmet İnönü caddesinde bulunan üst düzey eğlence mekanlarına gitmek…

Bu Yazi Toplam da 32 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Eskişehir’de Gece Hayatı Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX