Facebook Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

BURADASIN
Facebooktan Para Nasıl Kazanılır

Merhabalar,

İnternetin gelişmesi ile beraber kazanç yolları da bir o kadar farklı olup gelişmektedir. Sizde sanal dünyadaki ekonomik paydan kendinize bir dilim pasta almak istiyorsanız çeşitli işler yapabilir kendinize bir gelir kapısı yaratabilirsiniz. Bunun için birçok yol bulunsa da sosyal ağlar üzerinden de oldukça güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Bunun için iki farklı yol bulunmaktadır. Birincisi Facebook üzerinden ürün satışı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Lakin benim bu konuda anlatacağım para kazanma yöntemi ise facebook sayfa satışı ve ve sayfa satışı için gerekli zeminin hazırlanması üzerine olacak.

BİR SAYFA AÇIN VE BAŞLAYIN!

İlk olarak facebook üyeliğiniz üzerinden bir sayfa açarak işe başlamanız sizin doğru yolda olduğunuzu gösterir. Eğer sayfa açmaya karar verdiyseniz öncelikle güzel bir isim bulun. Akılda kalıcı, etkili ve herkesin diline pelesenk olacak bir sayfa üzerinde durmanız ilerisi için yararlı olacaktır. Sayfa adını belirledikten sonra sayfanız için kısa bir açıklama metni hazırlayın. Bir logo ve kapak resmini de ayarlamayı unutmayın. Bu yapacağınız tüm işlemler sizin sayfanızın marka olması ve tutulması yolunda olmazsa olmaz adımlardan biridir.

DÜZENLİ PAYLAŞIM YAPIN!

Logo, kapak resmi, açıklama metni gibi teknik bilgileri hazırladıktan sonra artık sayfanıza içerik paylaşma kısmına gelmişiz demektir. Sayfanız için belirlediğiniz kategoriye uygun ne kadar paylaşım yaparsanız o kadar çok alacağınız dönüşüm fazla olacaktır. Şöyle ki 10 günde bir paylaşım yapan sayfa ile gün içerisinde yoğun bir şekilde paylaşım yapan sayfanın büyüme hızı aynı olmayacaktır. Peki ben  o kadar saat bilgisayar başımda kalamam diyorsanız Facebook sizin için zaman programlaması yapılabilen paylaşımları ayarlamaktadır. Sizde günde 2 3 saat ayırarak, sayfanızı 24 saat canlı tutacak paylaşımları önceden programlayıp hazır hale getirebilirsiniz.

SAYFA ÜYELERİNİ GÖRMEZDEN GELMEYİN!

Sayfa üyeleri sadece paylaşımlar yapan sayfalar yerine üyeleri ile sürekli etkileşim halinde olan sayfaları daha çok benimsiyorlar. Sizde sayfa üyeleri ile polemiğe girmeden bir aile ortamı yaratabilirseniz, sayfa üyeleri kendileri başka üyeleri çağırmaya başlayacaktır. Böylece çok kısa sürede sayfanız hızlı bir büyüme kat edecektir. Sayfalarınız belli bir büyümeye geldikten sonra satış işlemine başlayabilirsiniz. 100.000 beğenili sayfalar ortalama 2.5000 – 3.000 TL fiyat aralığından alıcı buluyor.

Bu Yazi Toplam da 54 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Facebook Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX