Hızlı Kilo Vermenin 5 Basit Yolu

BURADASIN

hızlı kilo vermenin yolları

Kilo problemi çoğu insanın hayatında yaşadığı bir sorun artık özellikle hormonlu ve fast food yiyeceklerin daha sık tüketildiği bu dönem de bir süre sonra aldığınız kilo sizi rahatsız edebiliyor.Bu yüzden sağlıklı bir şekilde hızlı kilo verebilmenin 10 basit yolunu sizlere liste halinde aktarıyorum.

Kural 1:Şekeri hayatınızdan çıkarın.

Türk insanı çayı sever ve mutlaka şekeri de atmadan içememek gibi bir alışkanlığımız var ama artık bunu kırmanın vakti geldi.Çayı önce tek şeker sonra da hiç şeker kullanmadan içmeye kendinizi alıştırın.Daha sonra bol şeker içeren abur cubur dediğimiz ürünlerden de uzak durun.

Kural 2:Hamur işlerinden yemeyin.

Artık kilo vermek istiyorsanız hamur işi olan kek,pasta,tatlı kalorisi yüksek ve bol yağlı,şekerli olan ürünleri yememeniz şart.Çünkü bir kek de bulunan kalori miktarı iki tabak çorba da bile yok.Hamur işleri kalorisi en yüksek yemeklerin arasında yer alıyor.

Kural 3:Bol bol su tüketin.

Suyun hayatımızdaki değeri paha biçilemez ve kilo vermek içinde eğer bol bol yeteri kadar su içerseniz herşeyden daha çok etki ediyor.Su içmek yapılan araştırmalara göre sindirimi hızlandırdığı ve sindirimi kolaylaştırdığı için daha kolay kilo vermenizi sağlıyor.

Kural 4:Meyve-Sebze yemeye özen gösterin

Hamur işlerinden uzak durun dediğimize göre peki kilo vermek isterken neler yiyebilirsiniz ? İşte bu konuda en çok sebze türü yemekler ve acıktığınız anda atıştırmalık olarak 1 adet meyve tüketebilirsiniz.Kilo vermek için en önemli kuralımız hamur işi yeme sebze-meyve ye !

Kural 5:Yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

Ofis başında çalışan bir insansanız bu kurala daha çok dikkat etmeniz şart.Her gün en az yarım saat olmak üzere biraz hızlı tempo da bir 30 dakikalık yürüş yaparak sporu da hayatınıza katmanız gerek.

Bu Yazi Toplam da 50 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (1 Yorum)

  • nermin özel

    Bana göre kişi kilo vermeye bir iş gibi yaklaşmalı çalışan bir insan nasıl her gün işe gitme bilinciyle yaşıyorsa kilo verme konusunada bu mantıkla yaklaşmalı..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX