İftarlık Gazoz ve Cem Yılmaz 2016

BURADASIN

İftarlık Gazoz filmi

Cem Yılmaz bu defa güldürmek yerine o dönemin yaşantısını yansıtan samimi,içinizi ısıtan ve dram duygusunu hissettiren farklı bir yapım ile karşımıza çıkmış.İftarlık Gazoz sıkılmadan içtenlikle kendini izlettiren çok samimi sıcak bir film ve o dönemin güzel duygularını seyircisine de hissettirmekte oldukça başarılı..Bazen güldüren bazen gözlerinizi dolduran yer yer güzel mesajları içinde barındıran bu güzel yapımı sizlere de tavsiye ediyorum .

İftarlık Gazoz filminin yönetmenliğini de Dondurmam Gaymak ile tanımış olduğumuz Yüksel Aksu yer alıyor.1970 yıllların da ki bir Ege kasabasında yaşayan 12 yaşında ki Ahmet ilkokulunda bitmesiyle yaz ayını çalışarak geçirmek ister.Ahmet ailesinden zor da olsa izin alıp çırak olarak onu yanına almak isteyen Gazozcu Cibar Kemal ile çalışmaya başlar.Ramazan ayının da gelmesiyle beraber Ahmet bir gün oruç tutmaya niyet ederek zor da olsa çalışmaya devam eder.Ama oruç tutmaya hazır olmayan Ahmet için bugün hayatının en zor günlerinden biri olur.

İftarlık Gazoz filminden beğendiğim bir replik :

“Mühim olan bir yere varmak değil bir yola girmek”

SİZLER İFTARLIK GAZOZ FİLMİNİ NASIL BULDUNUZ ? 🙂

Bu Yazi Toplam da 174 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (3 Yorum)

  • İftarlık gazoz cem yılmaz ın izlediğim en iyi filmlerinden diyebilirim. dramatik bir yönü de olan filmde eğlenceli bölümler daha ağır basmakta.

  • bol kominizt propogandası yapılan film pek sevmedim açıkcası ama seven çok çıkar bu filmi

  • İftarlık gazoz hem komedi hem de dram öğelerini içeriyor. Eğlenerek izleyeceğiniz aynı zamanda da düşündüren bir film. Tavsiye ederim ben de.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX