iPhone X’e Özel Eşsiz 5 Özellik

BURADASIN
iPhone X

Mobil telefon dünyasında son 10 yıl içinde Android ve iOS işletim sistemleri arasında inanılmaz bir rekabet söz konusu. Bir tarafta sadece Apple markası yer alırken, diğer tarafta Android işletim sistemini telefonlarında kullanan markalar yer alıyor. Tabii ki böylesine büyük bir sektörde asıl çekişme ise Apple ile Samsung firmaları arasında gerçekleşiyor. Tanıtılan her telefon rakip markanın telefonundan daha üstün olması son kullanıcıyı oldukça heyecanlandırırken, Apple 10. yılına özel tanıttığı iPhone X modeli ile mobil telefon dünyasında yenilik açmanın peşinde. Diğer telefonların hiç birinde olmayan sadece iPhone X modeline özgü olan eşsiz 5 özellik…

iPhone X

iPhone X

1) ÜÇ BOYUTLU YÜZ TARAMA SİSTEMİ

Uzun bir süredir Android işletim sistemini kullanan telefon modelleri için üretilmiş üçüncü parti yazılımlar sayesinde yüz tarama ile telefon güvenliğini sağlayabiliyorduk. Lakin herhangi bir fotoğraf veya görsel gösterimi ile çözülebilen bu güvenlik sistemi pek kullanışlı değildi. Apple firması ise hazırladığı yazılım ile üç boyutlu yüz tarama sistemi ile diğer 3.parti yazılımların yapamadığı kadar ayrıntılı analiz yaparak güvenliği oldukça arttırmış durumda. Şöyle ki herhangi bir fotoğraf veya görsel gösterimi ile kandırılamayan güvenlik kilidi, yüz taraması yapan kişinin yüzünde 30.000’den fazla ayrıntıyı analiz ederek hafızasında depoluyor ve buna göre işlem yaptırıyor.

2) TRUE TONE EKRANLAR

Şu zamana kadar kullandığımız telefonlarda, özellikle gece karanlığında aydınlatma seçeneği en yüksek seviyede olduğu zaman gözleri yoran ve görüntü kalitesini düşüren bir sistem mevcut idi. Yapılan True Tone teknolojisi ile ekran içinde bulunan 6 kanallı ışık sistemi ile ekran üzerine dengeli bir görüntü dağılımı gerçekleştiriliyor. Ekran içerisinde bulunan beyaz dengesi ise mevcut gelen görüntü ışığı renk ısısı ile eşitlenerek daha canlı bir görüntü ve daha az gözleri yoran bir görüntü sunarak, kullanıcıyı oldukça etkilemiş durumda.

3) 4K ve 1080P ÇEKİMLERDE FPS FARKI

Son zamanların gelişen kayıt teknolojisi 4K, iPhone X modelinde ayrı bir anlam buluyor. X’in kamerası ile çekim yaptığınız zaman görüntü kalitesi modunu 4K olarak ayarlarsanız 60FPS çekim yapabilirken, 1080p ayarladığınız durumda 240FPS çekim yavaşlığına ulaşabiliyorsunuz. Bu kalitede ve bu FPS oranlarına hakim çekim yapabilen başka bir telefon yok. Ayrıca 4K video çekerken süre sınırlamaması olması ayrı bir güzellik.

4) EMOJİLER ESKİDİ, YERİNE ANİMOJİLER GELDİ

Akıllı telefonlar geldiğinden beri iletişim anlamında bizi en çok ifade edebilen, duygularımızı aktarabilen eğlencelerin başında emojiler geliyordu. Çeşitli ruh hallerine sahip emojiler yazışma dilinde yapılan iletişimlerde duygumuzu oldukça iyi iletiyordu. Bu durumu çok iyi analiz eden Apple, geliştirdiği modelinde bu duruma bir yenilik getirerek Animoji kavramını tanıttı. iPhone X kamerasında bulunan teknoloji sayesinde kendinizi çektiğiniz zaman telefon sizin yüzünüzde bulunan 50’den fazla mimik ve kas hareketini takip ederek bunları mevcut bulunan emojilere entegre ediyor. Artık bundan sonra yazı yazıp sonuna eklediğiniz emojiler sadece size özel olacak ve sizin yüzünüzün bulunduğu animojiler gönderilecek.

iPhone X ve 5 Özellik

5) SADECE EKRAN KEYFİ

Apple firması şu zamana kadar çıkardığı neredeyse tüm telefonda ekranın en alt kısmında sanal butonlu ekranlar koyarak ekrandan bir kısım kesmek zorunda kalıyordu. modeli ile bu duruma son verilmiş gözüküyor. Sadece ekranın yer aldığı telefonda Home butonu dahil her şey kaldırılmış ve butonun bulunduğu alan ekrana dahil edilerek daha bir güzel ekran kalitesi yaşatmayı hedeflemiş durumda.

Bu Yazi Toplam da 57 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX