Proje Raporu Nasıl Hazırlanır ?

Merhaba arkadaşlar Tunca Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümü okuduğum için bu yıl proje raporu hazırlamak zorunda kaldım ve bu konuda edindiğim tecrübeleri kısaca sizlerle de paylaşıyorum.Bizde bu yıl bir grup olarak Deprem Bildirim Uygulamasının android tabanlı olarak Xamarin C# platformda yazılımını yaparak proje raporunu hocamıza teslim ettik :).

Öncelikle proje raporu hazırlarken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeyim;

  • İçeriklerde mutlaka resim bulunmalı ve resimlerin açıklayıcı alt yazıları ile şekil 1,şekil 2 diye sıralanmalı.
  • Yazacağınız yazıların özgün olmasına özen gösterin
  • Raporunuzda yazdığınız yazılar güvenilir kaynaklardan olmalı (İnternet sitesi yerine dergi,broşür,kitapları tercih edin ve mutlaka kaynaklar kısmında belirtilmeli.
  • Raporun sırasıyla kapak kısmı,önsöz ve bir içindekiler kısmı olmalı.
  • Raporun kapak kısmı,önsöz ve içindekiler sayfasını roman rakamlarıyla numaralandırıp geriye kalan sayfaları da 1,2,3 diye sıralayın.
  • Son sayfa da Kaynaklar kısmı yer alsın ve sırasıyla yararlandığınız kaynakları yazın.(Onun içinde yorum atarsanız emailinize kaynak nasıl yazılır adlı pdf dosyasını gönderebilirim.Benim için çok yararlı olmuştu :).

Android tabanlı yada bir uygulama üzerine proje raporunuz varsa dosyayı hazırlarken projenizden kodlara,proje şemasına,proje tasarımı gibi içeriklere sırasıyla konularda yer verin.

Son olarak da arkadaşlar Bitirme Proje dersi raporu konusunda merak ettiklerinizi yorum atarak sorarsanız dönüş yaparım :).

Yorumlar

  1. Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir