Saç Uzatmanın Doğal Yolları

BURADASIN
Uzun Saçlar

Uzun saçlar, tarihin her dönemi boyunca hem erkeklerin hem de kızların ilgisini çekmiştir. Uzun saçlar kalın ve parlak ise kişiye hem mutluluk verir hem de kişinin çekiciliğini arttırır. Peki siz saçlar konusunda sıkıntı çekiyor ve saçınızı nasıl uzatacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman gelin beraber saç uzatmanın doğal yollarını öğrenelim ve uzun saçlar için ilk adımı atalım.

SAĞLIKLI BESLENMEYE DİKKAT!

Bir saçın uzaması, vücudumuzun diğer organları ve işlevlerinin ihtiyaç duyduğu gibi beslenmeye bağlıdır. Düzenli ve bilinçli beslenme kişinin saçlarına da olumlu etki etmektedir. Bir kişinin saçı ay içinde ortalama 1.3 cm boyunda uzar. Sizde düzenli ve bilinçli bir beslenme programı ile saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz. Saçlarımız uzarken birçok vitamine ihtiyaç duyar. Bunların içinde en çok yararı buluna vitamin ise B vitaminidir.  B vitamini içeren besinlere baktığımız zaman ise, süt ve süt ürünleri, beyaz et, somon balığı, tahılların tamamı, Ispanak ve brokoli gibi yeşillikler, turunçgiller ailesinden portakal, greyfurt, mandalina içinde en çok B vitamini bulunduran besinlerin başında gelir.

Bunun dışında Omega 3 vitamini içeren besinlerde saçların hem uzaması hem de sağlıklı olması yönünde etkilidir. Bu vitamin değerlerini barındıran yiyecekler ise balıklar, keten tohumu, ceviz ve zeytinyağı olarak sıralayabiliriz.

SAÇLARINIZ İLE İLGİLENİN

Saç uzatmanın yolları oldukça fazladır. Bu çeşitlilik besin ve çeşitli bitkisel yağlar ile sınırlı değildir. Örneğin saçınıza yapacağınız veya yaptıracağınız bir masaj saçlarınız için oldukça yararlıdır. Saç diplerine yapılan masaj hareketleri, o bölgede bulunan damarlarda kan akışını hızlandıracağı için saçlarınız da en kısa sürede hızla uzayacaktır. Ayrıca başınızı öne eğerek saçlarınızı aşağı olacak şekilde sarkıtıp dört dakika boyunca bekletin. O sıra hem kanın saç diplerine doğru ilerlemesi hem de duruşunuzdan dolayı saç diplerinin uyarılması saçlarınızı uzatacaktır.

Saçlarınızın uzamasını istediğiniz süreçte mümkün oldukça dış etkenlerden kaçının. Fön, sprey sıkımı, çeşitli perma işlemleri saç diplerini yoracağından saçın uzama süresini arttıracaktır. Ayrıca yıpratması nedeni ile saçlarınızda kırık ve mat bir görüntü elde etmeniz canınızı sıkabilir. İşe giden birçok kişi her sabah duş almakta ve bu oldukça zararlıdır. Duş içerisinde kullandığınız şampuanlar saçının doğal yağ tabakasını yok ettiğinden dolayı saçlarınız korumasız kalacak ve güçsüzleşecektir. Böyle bir duruma düşen saçların uzaması beklenemez.

Bu Yazi Toplam da 22 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX