(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-101598951-2', 'auto'); ga('send', 'pageview'); Siğil Nasıl Tedavi Edilir? | Saglam Wiki

Siğil Nasıl Tedavi Edilir?

Hemen hemen herkesin başına gelebilecek en kötü durumlardan biri de, ellerimizde ya da ayaklarımızda çıkan siğillerdir. Bu siğilleri nasıl tedavi edeceğimizi Dermatoloji Uzmanı Dr. Güneş Ertürk anlatıyor:

“Siğilin pek çok tedavi şekli var ama şu an için basitçe bir ağızdan hap yolu ile ya da iğne yaparak tedavi edemiyoruz. Bunun yerine, siğilin çıktığı bölgeyi yok etmeye çalışıyoruz. Bu da pek çok yöntem içeriyor:

Bir tanesi ilaçlar; dışardan sürülerek uygulanan asitler, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren maddeler kullanabiliyoruz.

Diğer yöntem de cerrahi yöntemdir; doldurma yöntemi, yakma yöntemi.. siğil tedavisiGenellikle cerrahi olarak, çıkarmayı yani keserek çıkarıp, dikiş atmayı tercih etmiyoruz; doldurma ve yakma yöntemini tercih ediyoruz.

Üçüncü yöntem ise lazer yöntemidir; bu yöntem de en son kullandığımız yöntemdir ve oldukça pahalı bir yöntemdir. Bu tedaviyi uygulayan lazerler çok yaygın olarak bulunmamaktadır. Çok dirençli siğil hastalarında lazer yöntemini kullanabiliyoruz.

Siğil Tedaviden Sonra Tekrar Çıkar mı?

Siğil, tekrarı yatkın bir hastalıktır. Bir tedavi yöntemi uyguladığımızda, tamamen iyileştiğine dair hiç bir garanti veremiyoruz. Genellikle ve büyük oranda tedaviden sonra tamamen iyileşir. Şayet tekrar ederse, bu tedavi yöntemleri ile tedaviye devam edilebilir.”

saglam

Merhabalar, Ben 22 yaşında ve hayallerinin daima peşinden koşan bir genç. Her gün yeni bir film izlemeyi severim ve Teknoloji'ye aşığım..3 yıldır özellikle aktif olduğum internet dünyasında edindiğim bilgileri sizlerle de paylaşıyorum.Takipte kalın ;)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir