Tunca Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı

BURADASIN

tunca myo bilgisayar programcılığı

Bir öğrencinin gözünden sizlere Tunca Meslek Yüksek Okulu Uzaktan Eğitim Bilgisayar programcılığı mezunu olarak bildiklerimi aktarıyorum.Benim gibi en başta Uzaktan Eğitim ile Bilgisayar Programcılığı okumak konusunda eğer kararsız iseniz arkadaşlar hem iş hayatına atılmak hemde okulunuzu bitirmek açısından tavsiye ederim.Ayrıca bilgisayar programcılığı bölümü zaten okulda öğrenebileceğiniz bir meslek de değildir , okul size temeli öğretir kendinizi geliştirmek ve bunun üzerine bilgi katmak sadece sizin merak ve duyduğunuz ilgiye bağlıdır.Bilgisayar alanında eğer ilerlemek istiyorsanız okulun öğrettiği temel bilgilerin üzerine kendiniz sürekli araştırıp deneyerek her şeyi öğrenmelisiniz.Bu yüzden bilgisayar programcısı olacak iseniz zaten her şey size bağlı örgün okumakla uzaktan eğitim arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum :).

Şimdi Tunca Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı hakkında herkesin sıkça sorduğu sorulardan bahsedeyim.

 1. Derslerinizi LMS adındaki sistem üzerinden videolar, pdf şeklinde görüyorsunuz ve derse katılmak gibi bir zorunluluğunuz yok tabi ki ama videolar her zaman sistemde elinizin altında oluyor.İstediğiniz vakit dersin videosunu izleyebilir ve ders kaynaklarını okuyabilirsiniz.
 2. Ayrıca Ders sohbet saatlerinde öğretmenleriniz ile görüşebilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz bu saatleri de genel de akşamları yapıyorlar.
 • Okul ücreti dönem başına 600 TL yatırmak zorundasınız yılda 1200 TL bir ödeme yapmanız gerekiyor.
 • İlk üç sınavınızı LMS üzerinden girmekle birlikte toplam da %2o derse etkisi var ve Final Sınavları ise %8o ortalamayı etkilemekle beraber Edirne’de okulda girmek zorundasınız.Ama merak etmeyin çalışanlar da olduğu için sınavlar hafta sonları yapılıyor.
 • Son yıl bitirme proje dersi ve staj yapma zorunluluğunuz bulunmakta ama stajı çalıştığınız yerde de yapabilme şansınız var bu açıdan da güzel oluyor.

Son olarak da arkadaşlar  Uzaktan Eğitim Bilgisayar Programcılığı bölümü hakkında merak ettiklerinizi yorum atarak da sorabilirsiniz.

Bu Yazi Toplam da 95 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (3 Yorum)

 • uzaktan eğitimi sağlıklı kullanabilecekseniz, kendinizi gerçekten geliştireceğinize inanıyorsanız bu tür bir okulda uzaktan eğitim almanızı tavsiye ederim.

 • Bilgiler için teşekkür ediyorum. LMS giriş şifresi nereden alınıyor? Ayrıca derslerin videolarına ulaşabileceğimiz başka bir yer var mıdır?
  Şimdiden teşekkür ediyorum.

  • Merhaba, LMS şifrenizi okula kayıt yaparken kendiniz belirliyorsunuz ve okulun ders videoları sadece LMS’de yer alıyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX