Ucuza Site Kurmak Sadece 4 TL !

BURADASIN

ucuz web site yapmak

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere sadece 4 TL harcayarak istediğim bir siteyi kurmayı anlatacağım.Öncelikle bir site kurmak için domain ve daha sonra hosting alınması gerekir.Alınan domain sonrasında hostinge NS ayarlarıyla yönlendirme yapılır.

Şimdi STRATO firmasından sanal kartımızla veya kredi kartımızla bir kayıt oluşturup sadece ilk yıl için $0.96 dolar yani yaklaşık 3-4 tl gibi bir tutara .com domaini alıyoruz.Domain bizim web sitemizin ismi yani sanal dünyada ki bir nevi kimliğidir.Bu arada STRATO firması türkçe desteği de olduğu için domain almak oldukça kolay.Herhangi bir sorun yaşarsanız yorum kısmından mesajlarınıza yardımcı olabilirim.

STRATO DOMAİN ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

Domaini aldıktan sonra sadece hosting ayarlamak kalıyor.Hosting de bir web sitesinin tüm verilerinin yer aldığı sunuculardır.Biz hosting için blogger alt yapısını kullanacağız.Böylece para ödemeden bedava bir hosting alıp domainimizi ona bağlıyoruz.Stratodan aldığımız domaini blogger hostinge bağlamak için adım adım yazdıklarımı yapmalısınız.

 • Öncelikle gmail adresiniz yoksa eğer bir gmail hesabı açın.
 • Gmail hesabınız ile google’nın blogger sitesine kayıt olun ve herhangi bir isimle ilk blog sitenizi de oluşturun.
 • Oluşturduğunuz blog sitesinin Ayarlar/Yayıncılık/Blog Adresi kısmına gelin.Sonrasında Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın seçeneğine tıklayın.Stratodan aldığınız domain adını girin.Alt kısmında yer alan resimdeki gibi Buradan tıklayıp sonra açılan sayfada domain sunucularından”diğer”i seçiyoruz.
 • Ve resimde yazıldığı gibi NS ayarlarını yapın.

  strato blogger yönlendirmek

MERAK ETTİKLERİNİZİ YORUM ATARAK SORABİLİRSİNİZ .

Bu Yazi Toplam da 190 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (7 Yorum)

 • ucuza girmemek her zaman iyidir ama yeni başlayanlar için alıştırma dönemlerinde ucuz olan yoldan gitmek daha doğru

 • 4tlye site kurmak gerçekten inanılması güç ama gerçek bir durummuş, amatör arkadaşların işine yarayabilir.

 • Ucuza Site Kurmak Sadece 4 TL olması geçekten ilgimi çekti en kısa zamanda ilgileneceğim teşekkürler

 • maddi durumu lmayanlar için gerçekten güzel bir imkan. ancak ben .com uzantılı domainleri tercih ediyorum. cok arıyorum yeri geliyor ancak enmantıklısı benim icin bu

 • Çok parası olmayanlar için çok ideal bir site yapımı ve yeni öğrenenler için bulunmaz bir güzellik.

 • Siteyi kurmak bir sekilde oluyorda sonrasinda devam ettirebilmek asil mesele:) ucerik ekliyceksiniz siteyi besliyceksiniz. Surekli guncel tutucaksiniz

 • Domain almak için Strato’yu ilk defa keşfettim. Gerçekten de domainler çok ucuzmuş, bu kadar ucuza site kurulabilmesi çok iyi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX