Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır ?

BURADASIN

web-sitesi-para kazanmak

Bugüne kadar birçok kurduğum web sitesinden para kazandım ve aylık bir asgari ücret kazandığım da oldu .Bu yazımda sizlere de web sitesinden nasıl para kazanılır ? en iyi yöntemleriyle anlatacağım.Her zaman daha çok kazanmak için blogumu takipte kalabilirsiniz. 🙂 Tabi ki web sitenizden para kazanmak için öncelikle sitenizin hitinin belirli bir duruma gelmesini azimle beklemenizi tavsiye ederim.Yoksa daha 50 kişi sitenize girerken reklam alımlarına başlarsanız gelen ziyaretçiler bile kaybolabilir ve bir şey de kazandırmaz.

UCUZA SİTE KURMAK SADECE 4 TL SENDE YAPMALISIN !

Öncelikle web sitesinden para kazanma yöntemlerinden bahsedelim.

1-Reklam Alarak Para Kazanmak

Evet,web sitelerinin sağına soluna koyulan banner reklamlardan bahsediyorum.İlk olarak web sitesi reklam deyince herkesin aklına hemen Google Adsense geliyor ama adsense’den para kazanmak için gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor.Adsense Türkiye oranlarıyla gerçekten düşük fiyatlar veriyor ve adsense için legal içerik olan hiti yüksek bir siteye ihtiyacınız var.Adsense yerine illegal bir siteniz varsa webmaster forumlarında kişilerden bire bir reklam alımı yapmanızı tavsiye ederim ya da indirme içerikle bir site de kurulum başı reklam çok kazandırır.Örnek olarak mp3 indirme içerikli sitemden sadece kurulum reklamlarıyla aylık 100 dolar kazanırdım.Reklam türlerinden Popup,CPS,CPI,CPA,CPC gibi daha sonra ayrıntılı olarak bahsedeceğim.

En Çok Kazandıran Popup Reklam Sitelerine Bakabilirsin.

2-Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanmak

Tanıtım yazısı sitenizde başka bir sitenin reklamını yapmak gibidir.Başka bir kişinin sitesinin linklerinin yer aldığı yazıyı sitenizde yayınlamanıza tanıtım yazısı diyebiliriz.Sitenizden Tanıtım yazısı alan kişiler domain yaşı,hiti,Alexa durumu,DA,PA gibi değerlere ve güncel olmasına dikkat ederler.Web sitesindeki bu değerler tanıtım yazısı için ücreti belirler.Tanıtım yazısında yazı başı ücret alırsınız.
Tanıtım yazılarını nereden alabilirim diyorsanız yine iş webmaster forumlarına kalıyor.Webmaster forumlarında siteleri için her zaman tanıtım yazısı almak isteyen birçok kişi var ya da bionluk gibi sitelerden de satış yapabilirsiniz.

3-Link Satarak Para Kazanmak

Link satışı ise footer da yer alan başka sitelere verilen link çıkışıdır.Link satışı yapmak için de domain yaşı,hiti,Alexa durumu,DA,PA gibi değerleriniz iyi olması gerekir.Link satışların da iyi para kazanabilirsiniz.Aylık 50 TL’dan 10 link satışı yaptığımızı düşünürsek ayda 500 TL sadece buradan kazanırız :). Link satışları içinde webmaster forumlarından birebir kişilere satış yapın.Yalnız bir web sitesine 10 ‘dan fazla link almayın bu sitenizi link çöplüğüne düşürür ve google aramalarında hızla düşersiniz.

Bu Yazi Toplam da 189 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (3 Yorum)

  • Yeni web sitesi açan ve nasıl bu websitesinden nasıl kazanç sağlayacağını bilmeyen arkadaşlar için oldukça yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler 🙂

  • web sitesi açarken önce nasıl kullanıcı çekerim diye düşünmek lazım, önce kullanıcı gelsin sonra her türlü para kazanılır 🙂

  • Web sitesinden para kazanma yöntemlerini çok güzel açıklamışsınız. Link satarak para kazanılabildiğini bilmiyordum, benimde bir blogum var artık link satmaya çalışacağım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX