Yoros Kalesi Anadolu Kavağında Güzel Bir Kahvaltı

BURADASIN

Bu hafta sonu durağım Yoros Kalesi ve merak edenler için Yoros kalesi nerede ? , Yoros cafe nerede ? ,Yoros kalesi kahvaltı fiyatı ? gibi birçok sorunun cevabını da sizler için vereceğim .

Öncelikle Anadolu Kavağının en tepesinde bulunan Yoros kalesi,  İstanbul’un kalabalık hayatından uzaklaşıp doğayla manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih edeceği güzel mekanların arasında.İnsana köyünü hatırlatan bu yeşillikler ile dolu Yoros Kalesinde kuş bakışı İstanbul boğazı ve deniziyle de muhteşem bir manzara ile karşı karşıya oluyorsunuz 🙂

Yoros Kafe Kahvaltı

yoros cafe kahvaltı

Yoros kafesinde serpme kahvaltı çeşitleri var ve iki kişi eğer gidiyorsanız pek doyurucu olmayabilir.2017 yılında gittiğimiz Yoros kafe kahvaltı fiyatı 35 TL ama çay konusunda bardak değil termos demlikte ikram ediyorlar ve bu konuda çok memnun kaldım :).

Yoros Kalesi

Güzel bir kahvaltı sonrasında Yoros Kafeden ayrılıp artık Yoros Kalesinin içini ve etrafını gezmeye başladık.Yoros Kalesinin tarihi Doğu Roma imparatorluğuyla başlıyor.Doğu Roma İmparatorluğu düştükten sonra kale Cenevizlilerin eline geçmiş ve yıllarca onlarda kaldığı için tarihte bir Ceneviz kalesi olarak da inancı doğmuş.Yoros Kalesinin duvarları da artık oldukça yıpranmış ve duvarlarında yer alan Yunanca yazıtlar var.

Yoros Kalesi Nerede ?

Yoros Kalesi Anadolu Kavağı Beykoz Sahillerine yakın bir mekanda oluyor.Yoros Cafe kalenin biraz aşağısında yer alıyor ve yürüme mesafesi olarak da sadece beş dakika uzaklıkta.

Bu Yazi Toplam da 61 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yoros Kalesi Anadolu Kavağında Güzel Bir Kahvaltı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar (1 Yorum)

  • Fiyatı falan çok uygun imiş ve çokta güzel seyirlik manzarası var!
    Gerçekten hoşuma gitti yani hatta şuan ismini ve bulunduğu ilçeyi not ettim(İstanbul’da yaşıyorum zaten), ailemi ya da sevdiğim insanları alıp gidebilirim kahvaltıya 🙂
    Teşekkürler bu güzel tavsiye için… 🙂 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX