Youtube Üzerinden Para Kazanmak

BURADASIN
Youtube Üzerinden Para Kazanmak

YOUTUBE NEDİR?

Dünya’nın en çok ziyaret edilen video izletme platformu olan youtube 2005 yılında kuruldu. Yıllar içinde yükselen ziyaretçi değeri ile Google tarafından satın alınarak bugünlere gelmesinde büyük katkı sağladı. Çeşitli özellikler kazandırılarak ziyaretçinin daha kolay bir kullanıma sahip olmasını amaçlayan Google, geçtiğimiz yıllarda partner programını duyurarak, video yükleyici kişilere para kazandırmayı başardı.

YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Öncelikle youtube üzerinden para kazanabilmek için bir adet gmail hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. Gmail hesabınızla giriş yaptığınız youtube üyeliği üzerinde oluşturacağınız kanala videolar yükleyerek, videoların izlenmesi esnasında reklam gösterimi ve tıklama başı olmak üzere iki türlü gelir modeli elde edebilirsiniz. Tabii iş video yükle, para kazanmayı aktif et diyecek kadar kolay değil. Lakin işin içinden çıkamayacağınız kadar da zor değil.

Öncelikle youtube kanalınızı oluştururken, bir tema belirlemeniz gerekmektedir. Videolarınız ne üzerine olacak? Bir konu hakkında bilgi veren kanal mı? Birilerini tanıtan bir kanal mı? Oynadığınız bir oyundan oyun tanıtım videosu mu? gibi çeşitli kategorilerden veya hiç keşfedilmemiş bir kategori bularak bu kategori üzerine videolar üretmelisiniz. Sonrasında üyeliğiniz üzerinden partner çalışması programına katılarak reklam gösterimlerini aktif etmelisiniz.

Hazırlayacağınız videolar ne kadar kaliteli ve akıcı olursa, o kadar çok aboneniz olur ve izlenme oranlarınız artar. Unutmayın video izleyen kitle akıcı ve görselliği uyumlu videolara daha fazla ilgi göstermektedir. Sizde bu konuda profesyonel kişilerden çeşitli yardımlar alarak kanalınız için çalışmalarda bulunabilirsiniz.

YOUTUBE KANALI AÇARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Youtube, bazı konularda oldukça katı politikalar uygulamaktadır. Eğer sizde para kazanan bir hesabınız var ise bu hesabın güvenliğini sağlayabilmek adına bazı önlemler almanız gerekmektedir. Şöyle ki hazırladığınız videolarda çeşitli görseller, video kayıtları ve müziklerin telif kayıtları olmamalıdır. Eğer ki videonuz içinde kullandığınız bir müzik dosyasında ya da video görselinde film repliği gibi ağır telif hakkı içeren materyaller olduğu zaman youtube videonuzu silmektedir. Birden fazla ihlal oluştuğu durumlarda ise youtube kanalınız silinerek hesabınız pasife alınmaktadır.

Tabii youtube üzerinden para kazanmak konusu bu kadar sınırlı değil. Bir sonraki yazımızda çeşitli para kazanma yöntemleri ile video yüklerken dikkat etmeniz gereken detayları paylaşacağız.

Bu Yazi Toplam da 45 Kez Okundu okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Youtube Üzerinden Para Kazanmak Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Wordpress Tema indir
TemaHEX